Dzienniki Sherlocka Holmesa

Nieznane mi wydawnictwo Rea pokusiło się o wydanie “Dzienników Sherlocka Holmesa”. Mała książeczka była by podobna do innych publikacji, gdyby nie rozbrajająca reklama: 0 procent VAT.

dzienniki sherlocka holmesa

11 opowiadań Watsona z najciekawszych spraw najpopularniejszego detektywa wszechczasów – Sherlocka Holmesa. Morderstwa mieszające się z kradzieżami. Zbrodnie przemyślane i popełnione w afekcie. Czegóż chcieć więcej?

No właśnie – zawsze przy lekturze takich staroci zastanawia fakt, że CSI Kryminalne Zagadki (tu wpisz odpowiednie miasto) to zabawa dla dzieci. Dzięki nowoczesnej technice byle bubek może zostać detektywem. A Sherlock jest jedyny w swoim rodzaju.

Bez analizy DNA, spektroskopu i innych pierdół używając jedynie swojej ponadprzeciętnej inteligencji (oraz asystenta Watsona) rozwiązuje zagadki w zaskakująco szybkim tempie. Umie uzasadnić swój sąd jak nikt inny wskazując od razu winnego.

Holmes jest manieryczny i może sobie na maniery pozwolić (bo jest najlepszy). Nie lubi tłoku, ludźmi gardzi, ale taki los osób wybitnych. Trochę przypomina mi Adriana Monka (dlatego tylko ten serial mogę oglądać od początku do końca) niemniej nikt potem tworząc postać detektywa nie przeskoczył tego poziomu, który narzucił Sir Conan Doyle.

Doskonale zbudowana fabuła, pyszna narracja i zaskakujące finały każdego z opowiadań są gratką, która długo się nie powtórzy. Szkoda, że Holmes musiał kiedyś zginąć …

Sir Arthur Conan Doyle
Dzienniki Sherlocka Holmesa
wydawnictwo rea
2009

admin

W skrócie: Szczęśliwy mąż i ojciec zafascynowany światem literatury i nowych technologii.

More Posts

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

admin

W skrócie: Szczęśliwy mąż i ojciec zafascynowany światem literatury i nowych technologii.

1 Comment

  • October 11, 2009

    Arthur-Conan Doyle

    […] Dzienniki Sherlocka Holmesa Książki (nie) tylko z górnej półki – PeopleRank: 24 – 04-09-2009 Nieznane mi wydawnictwo Rea pokusiło się o wydanie “Dzienników Sherlocka Holmesa”. Mała książeczka była by podobna do innych publikacji, gdyby nie rozbrajająca reklama: 0 procent VAT. 11 opowiadań Watsona z najciekawszych spraw najpopularniejszego… wszystkie %n wiadomości » + głosowanie […]

Leave a Reply