Kocha, lubi, szanuje…

Zbigniew Zamachowski, o którym głośno jest ostatnio z powodów innych niż aktorskie jako lektor bajek dla dzieci to zjawisko ponadczasowe. Potwierdza to w wydanej przez Naszą Księgarnię płycie, na której znajdziemy opowieść Grzegorza Kasdepke – “Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach”.

Autor umie przyciągnąć uwagę słuchacza. Już sam wstęp autora pokazuje, że Kasdepke traktuje swojego najmłodszego czytelnika jak osobę, z którą należy się obchodzić jak z poważnym odbiorcą. Czyli trzeba mu wytłumaczyć długie prace nad książką, specyfikę tematyki oraz wziąć jego stronę w odwiecznym sporze pomiędzy dziećmi a rodzicami. Na czym ów polega?

Otóż starzy myślą, że dzieci nie rozumieją, co to jest miłość, pogarda, szczęście czy smutek. Wielu nie zadaje sobie trudu, by wytłumaczyć lub chociaż porozmawiać ze swoją pociechą o tych uczuciach wyższych. Po co? Dlaczego? – pytają rodzice i wolą puścić dzieciom kolejny serial w TV.

A szkoda, bo Kasdepke w każdej z bajek zamieszczonych na płycie udowodnił, że z dziećmi można (a nawet należy) rozmawiać o wszystkim. Wszak już w przedszkolu może się nasza pociech spotkać z pogardą, miłością, strachem czy też poczuciem winy.

Autor w sposób prosty tłumaczy zawiłości ludzkiego żywota, które niestety nie jest wypełnione tylko śmiechem. Dlaczego? Posłuchajcie wersji audio jego książki w interpretacji Zbigniewa Zamachowskiego. Jego głos pozwala na wielokrotne słuchanie z dzieckiem tych samych treści.

Grzegorz Kasdepke, “Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach”, Nasza Księgarnia, 2012, wersja audiobook.

admin

W skrócie: Szczęśliwy mąż i ojciec zafascynowany światem literatury i nowych technologii.

More Posts

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

admin

W skrócie: Szczęśliwy mąż i ojciec zafascynowany światem literatury i nowych technologii.

Be first to comment