Jan Nowicki o sobie i kobietach

mezczyzna-i-one-b-iext11651043

“Mężczyzna i one” to opowieść Nowickiego o sobie i swoim podejściu do życia. To monolog, w którym wielu znajdzie sposoby na lepsze życie. Choć wiem, że wielu będzie autora opluwać, bo ten to ma w życiu szczęście, które przychodzi mu za łatwo.

Ile kobiet miał Nowicki – nie wie pewnie i on sam – przyznać jednak trzeba, że każda z nich wspomina chwile z aktorem łkając z najszczęśliwszych momentów życia. Ten szyk, maniery i zasady nie zdarzają się już dzisiaj – w przyszłości zaś będą bardziej obiektem kpin niż uznania. Więc jeśli jeszcze mam możliwość – będę podziwiał…

Okazuje się, że mistrz podbojów miłosnych ostrzega przed miłością. Ona zniewala, nie daje możliwości działania, ale to przecież miłość. Kobieta denerwuje mężczyznę tym, że jest tak od niego różna. I czasem lepsza, ale o tym właśnie w życiu chodzi.

Aktor pisze o wszystkim – przemijaniu, gwiazdach, życiu. Pisze mądrze i z wyczuciem. Widać, że im człowiek starszy tym jego słowa lepsze i bardziej prawdziwe. Nowicki nie zabiega o poklask i sławę rozumianą przez młode pokolenie aktorów. On zna swoją wartość i wie, jakie obowiązki należą do niego – aktora przez duże A.

Czy Nowicki w swoim pisaniu znalazł – jak pisze Wojewódzki – sposób na wadzenie się z rzeczywistością? Uważam, że tak. Trudno jednak stosować go indywidualnie. Nowicki Jan jest jeden i niepowtarzalny. Brawo, Panie Janie!

Proszę o więcej!

Jan Nowicki, “Mężczyzna i one”, AGORA, 2012.

admin

W skrócie: Szczęśliwy mąż i ojciec zafascynowany światem literatury i nowych technologii.

More Posts

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

admin

W skrócie: Szczęśliwy mąż i ojciec zafascynowany światem literatury i nowych technologii.

Be first to comment