Atrakcje turystyczne Międzygórza

Międzygórze to cicha i spokojna, niewielka miejscowość położona w masywie Śnieżnika. O jej atrakcyjności nie świadczy mnogość udogodnień, jak w przypadku wielu innych miejscowości turystycznej, a cudowny krajobraz, niepowtarzalny klimat i bogata historia. Międzygórze jest zatem doskonałym miejscem do spędzenia zarówno letnich wakacji, jak i ferii zimowych w gronie najbliższej rodziny. Znajduje się tutaj wiele ciekawych miejsc wynikających z uwarunkowań geograficzno-przyrodniczych.

Główną atrakcją tej miejscowości jest niewątpliwie przyroda wraz z zapierającym dech w piersi Wodospadem Wilczki (zobacz na wikipedia.org). Tworzy on wraz z otaczającym go leśnym krajobrazem, objęty ochroną park krajobrazowy „Wodospad Wilczki”. Jest to naturalny, powstały na przestrzeni wieków obiekt przyrodniczy, którego wdzięk można podziwiać o każdej porze roku. Tym bardziej, że infrastruktura turystyczna wokół wodospadu została organizowana w taki sposób, że bezpiecznie można go obejść i obejrzeć z każdej strony – służą temu mostki, rozmaite schodki oraz tarasy widokowe.

Nie lada atrakcją dla najmłodszych uczestników górskich wycieczek będzie natomiast utworzony tutaj Ogród Bajek. Powstał on za sprawa Izydora Kristiena, który z pewnością nie podejrzewał że ten utworzony dla uczczenia baśni, Ducha Gór oraz górskiej przyrody ogród stanie się w przyszłości jedna z największych atrakcji Międzygórza. Można tutaj obejrzeć nie tylko ręcznie wykonane eksponaty nawiązujące do różnych bajek, ale i celowo zgromadzoną roślinność tworząca dla nich unikatowe tło. Eksponaty te wykonane są zarówno z drewna, jak i kamieni oraz innych elementów górskiej przyrody.

Baza noclegowa Międzygórza to w sporej mierze odrestaurowana zabytkowa zabudowa, nawiązująca zarówno historią, stylistyką i architekturą do zabudowy holenderskiej i tyrolskiej. Wspomniany rodzaj zabudowy to unikat na skalę całej Polski i chociażby przez wzgląd na to warto w Międzygórzu spędzić kilka dni, podczas których z okna naszego pokoju będziemy mogli obserwować roztaczający się wokół krajobraz. Odrestaurowane, zabytkowe domy to jednak nie jedyne noclegi (pełna lista meteor-turystyka.pl), Międzygórze bowiem jest miejscowością małą lecz w całości i do reszty oddaną turystyce. Można tutaj zatem spotkać wysokiej klasy pensjonaty i wille oraz kwatery prywatne dostosowane do rozmaitych potrzeb.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>