Atrakcje turystyczne w Giżycku

Mazury każdego roku przyciągają bardzo wielu turystów, którzy chcą odpocząć w tej malowniczej Krainie Tysiąca Jezior. W tej części Polski nie brakuje ośrodków turystycznych, a jednym z najpopularniejszych jest Giżycko. To niewielkie miasteczko posiada bardzo rozbudowaną bazę noclegową. Funkcjonują tu obiekty noclegowe o bardzo zróżnicowanym standardzie, dzięki czemu turyści znajdą przytulny nocleg (Giżycko – informacja)  bez względu na zasobność portfela. Informacji o wolnych kwaterach przez cały rok udziela zlokalizowany w centrum miejscowości punkt informacji turystycznej. Można w nim również nabyć mapy okolicy oraz foldery promujące atrakcje w regionie. Z ofertą obiektów noclegowych można również zapoznać się w internecie, wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę: “noclegi Giżycko”.

W samej miejscowości jak i w jej najbliższym otoczeniu na turystów czeka ogrom atrakcji. W Giżycku działa unikatowy w skali całego kraju most obrotowy zlokalizowany na Kanale Łuczańskim. Został on wybudowany w połowie XIX wieku i zapewnił połączenie centrum miasta z obszarem oddzielonym przez kanał wodny. Dzięki zmyślnej konstrukcji, pomimo swojego ogromnego ciężaru, most obrotowy może być obsługiwany przez jedną osobę. Tym, co wyróżnia most spośród innych konstrukcji tego typu, jest fakt, że przęsło mostu otwierane jest w bok, a nie tradycyjnie podnoszone do góry. Po drugiej stronie kanału wybudowano ogromną twierdzę nazwaną imieniem generała Boyena. Jest to jedna z najwspanialszych atrakcji w okolicy. Na pokaźnym obszarze powstałej w dziewiętnastym wieku twierdzy mogło jednocześnie przebywać nawet 3 tysiące żołnierzy. Był to strategiczny obiekt obronny. W miesiącach letnich twierdzę można zwiedzać codziennie, po wykupieniu w kasie biletu wstępu. W miesiącach zimowych możliwe jest wyłącznie zwiedzanie obiektu z przewodnikiem w grupach zorganizowanych, po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu. Odpoczywając w Giżycku warto również odwiedzić zabytkową wieżę ciśnień oraz kościół ewangelicki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>