Grzybowo rekreacyjnie i sportowo

Mnogość atrakcji turystycznych Grzybowa czyni tą urokliwą miejscowość doskonałym celem wakacyjnych wypadów z rodziną i znajomymi. Kurort zachęca do odwiedzin bliskością Morza Bałtyckiego, szerokimi, czystymi plażami oraz niepowtarzalną, pozytywną atmosferą letniego wypoczynku. Specjalnie z myślą o turystach preferujących aktywne sposoby spędzania wolnego czasu wytyczono sieć szlaków rowerowych oraz ścieżek spacerowych. Trasy prowadzą przez najpiękniejsze zakątki Grzybowa oraz pobliskich miejscowości, a łagodne ukształtowanie terenu sprawia, że na wyprawę można zabrać również dzieci. Duża część szlaków wiedzie drogami utwardzonymi, choć zdarzają się także odcinki leśne.

Wyjątkowo interesującym obszarem jest Koszaliński Pas Nadmorski, którego część znajduje się w granicach administracyjnych wsi. Charakteryzuje się on dużą rozmaitością fauny i flory, wynikającą z różnorodności siedlisk występujących na terenie objętym ochroną. Doskonałą propozycją wycieczki rowerowej jest Szlak Bocianich Gniazd, trasa tematyczna wyznaczona w rejonie wybrzeża. Podczas wyprawy miłośnicy dwóch kółek mogą zaobserwować charakterystyczne dla okolicy, porośnięte bujną roślinnością obszary torfowe oraz las sosnowo-olchowy. Przy odrobinie szczęścia uda się zauważyć leśnych mieszkańców Grzybowa, czyli zwierzęta, wśród których część stanowią gatunki zagrożone wyginięciem. Miejscowość została włączona do trasy rowerowej R-10 (zobacz więcej pod odnośnikiem> Trasa Rowerowa R10), która rozciąga się wzdłuż wybrzeży Morza Bałtyckiego na obszarze kilku państw. Odcinek grzybowski jest stosunkowo niewymagający, a dobry stan nawierzchni czyni podróż jeszcze przyjemniejszą. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na transport rowerów do Grzybowa, to nic straconego. W okolicy działają wypożyczalnie rowerów, które oferują sprzęt w przystępnych taryfach cenowych, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na pełną przygód wyprawę i odetchnąć czystym, morskim powietrzem. Orzeźwiający powiew chłodnej bryzy sprawi, że przejażdżka będzie przyjemnością nawet w upalny dzień. To doskonała alternatywa dla leżakowania i kąpieli w Bałtyku, która pozwoli odkryć piękno Pomorza i spędzić czas w sposób aktywny.

Do przyjazdu zachęca rozwinięta baza noclegowa (sprawdzić można pod odnośnikiem >Grzybowo noclegi), w skład której wchodzą liczne domki letniskowe, pensjonaty i ośrodki wczasowe. Ciekawą opcją może być również wynajęcie kwater prywatnych lub rozbicie namiotu na przeznaczonym do tego celu campingu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>