Kraina Motyli w Jarosławcu

Ostatnio zwiedziliśmy interesującą pod względem architektonicznym Częstochowę (ksiazka-online.pl). Teraz czas na przybliżenie się do natury. W Jarosławcu znajduje się wiele interesujących miejsc. Dwa z nich na pewno zainteresują tak samo młodzież i dzieci, jak i dorosłych. Jednym z nich jest znajdująca się w Jarosławcu motylarnia, czyli Muzeum Motyli (facebook.com). Drugim natomiast jest rybacka galeria, która znajduje się w bliskiej okolicy Jarosławca, a o której nie można nie wspomnieć ze względu na jej ciekawą wystawę eksponatów.

W muzeum motyli możemy podziwiać ogromne ilości różnych gatunków tych przepięknych stworzeń. Zdarza się również, że niektóre są wręcz straszne i można się ich bać. Na szczęście nic nam one nie zrobią. W muzeum motyli, które nazwano „Krainą Motyli” najwięcej uciechy będą miały dzieci, choć dorośli również nie powinni się tutaj nudzić. Wiele okazów można wziąć na ręce. Zobaczymy etap wykluwania się motyli, a także dowiemy się na ich temat wielu innych ciekawych informacji. W motylarni stworzono specjalny klimat tak, aby jak najbardziej odpowiadał tym w większości przypadków przepięknym stworzeniom. „Kraina Motyli” znajduje się na ulicy Spacerowej. Jeśli zapytamy mieszkańców Jarosławca to na pewno wskażą nam drogę do tego miejsca. Warto również wiedzieć o tym, że miejsce te nie jest czynne przez cały rok. W połowie września jest ono zamykane i otwierane dopiero na wiosnę, dlatego jeśli chcemy wybrać się właśnie do tego muzeum to musimy wpasować się w odpowiedni termin. Naprawdę warto tutaj przyjechać.

Galeria rybacka, która znajduje się w bliskiej okolicy od Jarosławca również jest miejscem, do którego warto się wybrać. W galerii tej znajdziemy mnóstwo ciekawych eksponatów, które dotyczą rybołówstwa. Kolekcja jest naprawdę ogromna. Budynek, w którym mieści się galeria jest bardzo niepozorny. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły prywatny dom. Wchodząc jednak do środka budynku, wejdziemy tak naprawdę do innego świata. Do świata wielkich morskich przygód. Kolekcja robi niesamowite wrażenie i naprawdę będąc w okolicy każdy powinien się tutaj wybrać.

Jarosławiec jest przepiękną i atrakcyjną miejscowością. Jego baza noclegowa mogłaby być jednak znacznie lepsza. Przede wszystkim powinno się zadbać o większą ilość wolnych miejsc noclegowych, które oferowałyby wysoki standard. Noclegi w Jarosławcu (meteor-turystyka.pl) nie są bardzo drogie jak na nadmorską lokalizacje. Tak czy inaczej, warto do tej miejscowości przyjechać. Jeśli tylko macie czas i możliwości, to właśnie tu wybierzcie się wypocząć i przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc.


4 thoughts on “Kraina Motyli w Jarosławcu

  1. Jarosławiec jest atrakcyjnym turystycznie i noclegowo kurortem, ale to Muzeum Motyli do mnie nie przemawia… wolę jednak opalanie 😉

  2. Ja byłam w muzeum, jakoś szczególnie mnie nie zachwyciło, ale mimo wszystko dość ciekawe miejsce, które moim zdaniem warto odwiedzić

  3. Jesteście moim ulubionym miejscem w sieci, też lubię książki i podróże. Każdy wasz post to dla mnie okazja do poznania Polski, szczególnie lubię jak opisujecie miejsca, w których jeszcze nie byłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>