Łeba – nie tylko wydmy

Łeba często kojarzona jest przede wszystkim z wydmami, które są głównym punktem wycieczek odwiedzających Słowiński Park Narodowy. Wiele osób często jedynie z tego powodu decyduje się, by zarezerwować tutaj pokój. Łeba ma jednak całą listę atrakcji turystycznych, które nie są związane z przyrodą tego, unikatowego w skali kraju, parku narodowego.

Dużą popularnością cieszy się miejsce wyrzutni rakiet, będącej elementem tajnego planu zbrojeń Trzeciej Rzeszy. Większość z testowanych tu pocisków spadała na pobliskie Jezioro Łebsko, a powstałe tu rakiety miały spadać na miasta aliantów. Wycofująca się armia niemiecka wysadziła większość istniejących tu zabudowań. Ostał się jeden z bunkrów, w którym dzisiaj możemy zwiedzać muzeum dotyczące dawnego poligonu. Część eksponatów znajduje się na zewnątrz bunkru, a w okolicy dostępna jest także wieża widokowa, z której rozciąga się widok na morze, Jezioro Łebsko, ruchome wydmy i na samo miasto. W okolicy znajduje się także Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie znajdziemy odpowiedź na pytanie jak tworzą się wydmy i jakie zwierzęta zamieszkują pobliski ekosystem.

Samo centrum miasta to nie tylko baza noclegowa i sklepy, ale również wiele atrakcji. Można tu zwiedzić prywatne Muzeum Motyli, gdzie zobaczymy ponad trzy tysiące okazów z całego świata. Oprócz motyli zobaczymy tutaj chrząszcze oraz pluskwiaki. Niedaleko centrum znajduje się już od kilku lat park dinozaurów „Łeba Park”, gdzie zobaczymy figury w rzeczywistej skali. Na pewno wyprawa do parku dinozaurów spodoba się najmłodszym, tak samo jak wizyta w jednym z lunaparków, które co roku udostępniają swoje urządzenia turystom w Łebie. Na ulicy Kościuszki zobaczymy Aleję Prezydentów. Tutaj, na podobieństwo Alei Gwiazd w Międzyzdrojach, na deptaku możemy zobaczyć odciski dłoni prezydentów Polski, zaczynając od Ryszarda Kaczorowskiego. W mieście znajduje się także zabytkowy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sama Łeba i okolice to także inne atrakcje przyrodnicze, jak również ślady kultury Słowińców, które spotkać możemy w wielu sąsiadujących z Łebą miejscowościach. Być może, rezerwując noclegi w Łebie warto wziąć pod uwagę nie tylko wizytę na wydmach, ale także wszystkie inne lokalne atrakcje.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>