Leszno – ciekawe informacje

Leszno to nie tylko miasto stworzone dla turystów. Turyści oczywiście znajdą tutaj ciekawą bazę noclegową, a fraza „noclegi Leszno” jest bardzo często wpisywana w wyszukiwarkach internetowych. Można znaleźć tutaj dużo interesujących pensjonatów i moteli.

Jednak Leszno jest również miejscowością stworzoną dla mieszkańców. W okresie wakacji zwłaszcza, zwraca się uwagę na dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje. I tak właśnie gmina Leszna postanowiła się zatroszczyć o półkolonie, na których można robić wiele ciekawych rzeczy i zdobywać cenną wiedzę. Przede wszystkim istotne jest doskonalenie umiejętności – zarówno tych humanistycznych jak i ścisłych. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się kursy komputerowe. Większość nastolatków uczęszcza na darmowe kursy CMS – pozwalają one zarówno miło spędzić czas jak i przygotować się na przykład do egzaminów na studia. Takim rodzajem kursu interesują się zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Natomiast dla tych, którzy nie interesują się komputerami przygotowano coś zupełnie innego. Bardzo dużo osób uwielbia uprawiać sport. Dlatego właśnie w czasie wakacji można wziąć udział w drużynowych zawodach siatkówki. Dobierane są drużyny w różnym przedziale wiekowym, zarówno koedukacyjne jak i męskie i żeńskie. Rywalizacja jest nagradzana drobnymi upominkami. Dla najmłodszych zostały przygotowane konkursy plastyczne, dzięki którym uczniowie szkół podstawowych mogą pochwalić się talentem plastycznym. Takie konkursy również nagradzane są licznymi nagrodami. Jednak ta młodzież i dzieci, którzy zdecydowali się na spędzenie wakacji w Lesznie też mogą załapać się na ciekawy wyjazd. Gmina wówczas proponuje wycieczkę do Czech, w celu poznania kultury naszych sąsiadów. Wyjazd jest organizowany za symboliczną kwotę. Natomiast w czasie samego wyjazdu można spotkać wiele interesujących miejsc i poznać kulturę oraz historię tego pięknego państwa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>