Mnogie turystyczne obiekty w Częstochowie

Częstochowa odwiedzana jest głównie w celu odbycia pielgrzymki, to jedno z najbardziej popularnych miejsc kultu Matki Boskiej. Większość ludzi przybywa tu tylko na Jasną Górę i na tym kończy zwiedzanie okolicy. Jest to dużym błędem, ponieważ zarówno miasto, jak i jego okolica posiada wiele ciekawych zabytków, które związane są z historią terenu, jego kulturą. Warto skorzystać ze noclegów Częstochowy i zatrzymać się tu na dłużej, aby mieć czas na spokojne odwiedzenie tych miejsc.

Jasna Góra – to tutaj znajduje się najsłynniejszy sanktuarium w Polsce oraz Klasztor Paulinów. Zespół klasztorny składa się z Kaplicy Matki Bożej z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, Wieży Jasnogórskiej, Arsenału, Skarbca, Bastionu św. Rocha, Sali Rycerskiej, Golgoty Jasnogórskiej oraz Muzeum 600-lecia Jasnej Góry. Będąc w okolicy warto odwiedzić Park Miniatur na Złotej Górze, w którym znajdziemy miniatury budowli sakralnych z całego świata. Możemy tu podziwiać między innymi Bazylikę w Fatimie, na Lateranie czy Bazylikę w Betlejem. Nie zabraknie tu też atrakcji dla najmłodszych, dzieci mogą skorzystać z placów zabaw, trampolin, parku linowego i innych fascynujących atrakcji.

W Częstochowie znajduje się także jedyne w Europie Muzeum Produkcji Zapałek, to nietypowe miejsce pokaże nam cały cykl produkcyjny, począwszy od dużego drzewa do pojedynczej zapałki. Kilkanaście kilometrów od Częstochowy położony jest Olsztyn, który słynie z ruin średniowiecznego zamku. Charakterystyczna dla tego miejsca jest gotycka baszta z II połowy XIII wieku, wysokość wynosi 35 metrów, służyła ona za więzienie. To klimatyczne miejsce, które wprowadzi nas w klimat tamtych czasów.

Ciekawym miejscem zupełnie innego typu niż poprzednie jest Skała Miłości w Mstowie, to potężny jurajski ostaniec, który znajduje się nad Wartą. Możemy tu skorzystać z bogatej i szeroko rozwiniętej infrastruktury turystycznej, można tu urządzić sobie piknik, skorzystać z placu zabaw, punktów widokowych, a nawet z plaży nad Zalewem Tasarki.

Hotele, dzięki ogromnej liczbie pielgrzymów, rozwijają się z roku na rok, powstają nowe obiekty i ośrodki, gdzie możemy zatrzymać się na noc. Szukając noclegu z pewnością znajdziemy, coś dopasowanego do naszych upodobań oraz możliwości finansowych.


4 thoughts on “Mnogie turystyczne obiekty w Częstochowie

  1. Ja też polecam nocleg w Częstochowie ale nie tylko z powodu klasztoru, chociaż jest on miejscem wyjątkowym. Jak przestawili autorzy miasto ma także inne ciekawe miejsca warte uwagi turystów

  2. szukam noclegu w Częstochowie, a takim miejscu dobrym, żeby wszystko było w miarę blisko. Podrzućcie jakieś propozycje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>