Skromność największym atutem Rusinowa

Dzisiaj po raz pierwszy piszemy do Was z naszego małego, ale całkiem ładnego ogródka. Zazwyczaj pisaliśmy na fotelu przed komputerem. Nikogo z Was nie zdziwimy, jeśli powiemy, że znów odwiedziliśmy malownicze wybrzeże Bałtyku. Po złych wcześniejszych wspomnieniach związanych z nadmorskimi kurortami postanowiliśmy konsekwentnie odwiedzać urokliwe wioski. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że właśnie w takich miejscowościach najlepiej można dostrzec piękno naszego kraju.

Rusinowo to kolejna, niewielka i spokojna miejscowość letniskowa, która cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród turystów, którzy pokochali tutejsze wysokie klify. Porasta je bujna roślinność, którą stanowią przede wszystkim bory sosnowe. Stopniowo strome wzniesienia stają się szeroką, piaszczystą plażą, która po kilkudziesięciu metrach zanika wśród chłodnych i spienionych fal Bałtyku. To co wyróżnia plażę w Rusinowie od tych w popularnych kurortach to przede wszystkim cisza i spokój, które rzadko można spotkać w niektórych, większych miastach. Plaża w Rusinowie nie jest bardzo zatłoczona i każdy może znaleźć dla siebie intymne miejsce z dala od wścibskich podglądaczy.

Jeśli jesteś miłośnikiem ciszy i chciałbyś słuchać tylko szumu fal – koniecznie musisz odwiedzić tę wieś. Rusinowo położone jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Zresztą całe wybrzeże Morza Bałtyckiego jest nie tylko piękne pod względem walorów przyrodniczych, ale także dzięki licznym atrakcjom będącymi dziełem człowieka. Zabytki, parki rozrywki, aquaparki, punkty widokowe, bogata baza gastronomiczna oraz obiekty sportowe, sprawiają, że nad morzem nie można się nudzić. Mogłoby się wydawać, że skoro Rusinowo jest małą wioseczką, znajdziemy tam tylko kilka agroturystyk i niewiele pokoi gościnnych. Tymczasem baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana i przede wszystkich urozmaicona (przekonaj się sam: ). Oferuje ona wszystkie możliwe formy nocowania, począwszy od pola namiotowego do eleganckiego hotelu. Jedne z najpiękniejszych domków znajdziemy w ośrodku Zacisze Bałtyku, w którym dostępne są wręcz luksusowe wnętrza. Nowoczesny wystrój, gustowne meble, mnóstwo zieleni w pobliżu kwater czynią to miejsce niezwykle przyjaznym dla całej rodziny. Rusinowo to fajne miejsce na rodzinny wyjazd. Z pewnością każdy wróci stąd z bardzo szerokim uśmiechem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>