Słoneczny Kołobrzeg dobry dla każdego

Warto przemyśleć, gdzie wybierzemy się na wakacje. Tak długo czekamy na urlop, że oczywistym wydaje się, iż ostatnie czego chcemy, to zmarnowanie tego czasu na pobyt w miejscu, które okaże się pozbawione zajmujących atrakcji. Dlatego właśnie Kołobrzeg wydaje się być wprost idealnym celem wyjazdu o takim przeznaczeniu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno „leniuchy”, które cenią sobie opalanie się na plaży i podziwianie przepięknych widoków, jak i ci aktywniejsi, wakacje traktujący jako okazję do doszlifowania rozmaitych umiejętności. Bez wątpienia każdy będzie wracał z urlopu w Kołobrzegu usatysfakcjonowany.

Jedną z atrakcji, które oferuje to miasto jest latarnia morska. Bezdyskusyjnie stanowi ona jeden z podstawowych punktów na liście miejsc do zobaczenia w trakcie pobytu tutaj. Można jej może zarzucić, iż nie liczy sobie zbyt wielu lat, jeśli porównać ją do obiektów tego typu w innych miastach (została ona odbudowana po II wojnie światowej). Za wadę można również uznać, że nie jest zbyt wysoka, albowiem ma 180 stopni. Jednakże po przemierzeniu tych schodów dostajemy się na cudowny, ogromny taras widokowy. Widok zapiera dech w piersiach. Nawet zdjęcia z aparatów mnóstwa turystów nie są w stanie oddać prawdziwego piękna tego obrazu. Kiedy już stanie się na tarasie i zacznie obserwować z niego okolicę, nie będzie chciało się z niego zejść. Dlatego właśnie latarnia morska to miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić przyjeżdżając do Kołobrzegu. Ciężko wyobrazić sobie wycieczkę bez odwiedzenia jej.

Kolejnym obiektem umiejscowionym w urokliwym Kołobrzegu jest pomnik rybaka i rybaczki, położonego przy ulicy Szyprów, czyli w porcie. Zdania na temat tego, kim są ludzie przedstawieni w tej postaci są podzielone, część jednak podejrzewa, iż rzeźba prezentuje rybaka z żoną. Pomnik został odsłonięty w roku 2013, jest on więc dość nowy. Jego autorem jest Romuald Wiśniewski {pracownia rzeźbiarska}. Projekt jest bardzo sprytny, bowiem sieć trzymana przez postaci z pomnika może posłużyć obserwatorowi za ławkę, na której może na chwilę usiąść i odsapnąć. Bez wątpienia pomnik ten jest niezwykle efektowny.

Kołobrzeg to miasto intrygujące. Znajduje się nad morzem, toteż można pomyśleć, że jedyne co ma do zaoferowania to plaża. Kiedy jednak bardziej się zagłębić w to, co rzeczywiście proponuje Kołobrzeg, szybko da się zauważyć, że nie ma nic bardziej mylnego, aniżeli myśl, iż nie ma tu nic ciekawego do zobaczenia. Wachlarz atrakcji oraz bogata baza noclegowa {Kołobrzeg noclegi: meteor} sprawiają, że chyba każdemu ciężko będzie się rozstać z tym miastem, kiedy urlop dobiegnie końca. Innym interesującym miejscem, które powinnyście wziąć pod uwagę szukając miejsca na wakacje są Katy Rybackie {Kąty Rybackie: blog}, o których pisaliśmy wcześniej.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>