Spacer pięknymi roztoczańskimi lasami

Jeśli wybierasz się na urlop na Roztocze, to koniecznie zaopatrz się w wygodne ubrania i buty. Tutaj szkoda czasu na siedzenie w miejscu. Już o świcie wyruszamy na wycieczkę. Roztocze wszystkim się zapewne kojarzy z kajakarstwem, jednak kraina ta ma również inną ciekawą perspektywę. Spora część powierzchni Roztocza to lasy. Bujne bory bukowo- jodłowe, co raz rzadziej spotykane, a także lasy iglaste i mieszane. Wszystkie stanowią wspaniałe miejsce na wycieczki, wędrówki, pikniki, długie i krótsze spacery. Tym właśnie Roztocze przyciąga tak liczne rzesze turystów. Jak wspomniano na początku jest tutaj mnóstwo zalewów, stawów z wyznaczonymi kąpieliskami, które mogą być fantastyczną odmianą po całym dniu spacerowania po lasach.

Tutejsze lasy to prawdziwy skarbiec zwierząt i wspaniale rozwijających się roślin. Wędrując leśnymi ścieżkami lepiej trzymać się wyznaczonego szlaku i mapy oraz nie zbaczać z drogi, gdyż łatwo się tutaj zagubić. Można tu spotkać ślady borsuków, które obgryzają drzewa, tak że opadają one na ziemię, a także stada dzików, na które trzeba bardzo uważać, szczególnie w okresie godowym. Są to zwierzęta bardzo agresywne. Łatwo tu też napotkać lisią  norę czy dziuplę dzięcioła. Dookoła słychać śpiew skowronków i innych ptaków o przepięknych głosach. Wyjątkową ostrożność należy zachować w stosunku do węży, które niejednokrotnie mogą pojawić się na drogę. To głównie zaskrońce, ale zdarzają się również bardziej niebezpieczne gatunki takie jak padalce i żmije.

Tuż obok ścieżki turystycznej znajdującej się w Krasnobrodzie prowadzącej na Hutki, mieści się wspaniały ośrodek wypoczynkowy. Zlokalizowany jest on pośrodku lasu, dlatego bardzo chętnie korzystają z niego przejezdni goście oraz turyści. Nie tylko tu czekają na nas tak atrakcyjne noclegi na Roztoczu (Meteor). Podobne znajdziemy w Zwierzyńcu, Guciowie, Janowie Lubelskim i innych częściach Krasnobrodu. Wędrując lasami roztoczańskimi mamy niepowtarzalną okazję by skosztować owoców natury oferowanych przez te miejsca. Mowa tutaj o owocach leśnych, takich jak dzikie maliny, czarne jagody, poziomki, dziką różę. Z nich wyrabiane są wyjątkowo aromatyczne i przepyszne przetwory, soki i powidła. Można je z pewnością zakupić u lokalnych gospodyń, które bardzo chętnie dzielą się nimi z turystami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>