Szlaki i zabytki Karpacza

Karpacz, położony u stóp Śnieżki – najwyższej góry w Sudetach, przyciąga co roku tłumy turystów, zarówno w zimie, jak i w cieplejszych miesiącach. Nie ma w tym nic dziwnego – jego lokalizacja pozwala na piesze wędrówki górskimi szlakami i odwiedzanie miejsc ciekawych z historycznego punktu widzenia, jak chociażby sztolnie w Kowarach. Trzeba też pamiętać, że Karpacz posiada doskonałą bazę noclegową. Znajdziemy tutaj luksusowy hotel i mniejsze, prywatne obiekty oferujące noclegi. Miasto jest przy tym całkiem dobrze skomunikowane z Jelenią Górą oraz Wrocławiem, a także mniejszymi ośrodkami w okolicy.

Znajdziemy tutaj wiele szlaków turystycznych, bardzo dobrze oznaczonych i poprowadzonych w taki sposób, by każdy mógł z nich skorzystać. Dlatego też podczas spędzania wolnego czasu w tej miejscowości zobaczymy zarówno młodszych jak i starszych, a także całe rodziny z dziećmi. Oczywiście, najważniejszy szlak to ten, który prowadzi na Śnieżkę. Ci, którzy jednak nie mają wystarczająco sił, by wejść tam, mogą skorzystać w wyciągu krzesełkowego. Z górnej stacji wyciągu zostaje już niewiele, by znaleźć się na samym szczycie, z którego rozciąga się piękny widok nie tylko na Karpacz, ale także inne miejscowości znajdujące się w okolicy. Niektórzy twierdzą, że przy dobrej pogodzie, widoczność ze Śnieżki wynosi nawet 200 kilometrów.

Samo miasto w swoich granicach posiada także wiele atrakcji, które możemy zobaczyć, gdy nie mamy ochoty na dłuższe wędrówki. Chyba najczęściej odwiedzanym miejscem jest drewniany kościół – Świątynia Wang. Została ona wybudowana kilkaset lat temu w Norwegii, później rozebrana i przewieziona do Prus. Trafiła ostatecznie do Karpacza, zamiast do Berlina i dzisiaj służy lokalnym ewangelikom, a po godzinach dostępna jest do zwiedzania. Znajdują się tutaj także inne świątynie, w tym Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie zobaczyć można pamiątkowy ołtarz z piaskowca oraz Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W Karpaczu znajdują się też różne muzea. Najbardziej nietypowe z nich to prywatne muzeum poświęcone budowlom stworzonym z klocków Lego. Nie tylko możemy tu obejrzeć ciekawe konstrukcje, ale także samemu spróbować naszych sił i stworzyć coś ciekawego. Pozwoli to nam, chociaż na chwilę, oderwać się od spraw codziennych i znów poczuć się jak dziecko.


One thought on “Szlaki i zabytki Karpacza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>