Ustrzyki Dolne – wymarzone miejsce na urlop

Świetna baza wypadowa zarówno w góry jak i nad malowniczo położone jezioro, różnorodna baza noclegowa, zabytkowe miejsca, baseny i liczne ścieżki turystyczne. Niewiele miejsc może pochwalić się tak bogatym zapleczem turystycznym, ale jednym z nich są na pewno leżące w województwie podkarpackim Ustrzyki Dolne. Warto dokonać rezerwacji zakwaterowania dla siebie we wcześniejszym terminie, by mieć pewność, iż w wybranym ośrodku wypoczynkowym nie braknie wolnych miejsc.

Atrakcje turystyczne

W Ustrzykach Dolnych nie można narzekać na nudę. W tym mieście znajdzie się zajęcie zarówno dla osób aktywnych, jak również tych, które od wysiłku fizycznego wolą poznawanie nowych, ciekawych miejsc. Dla aktywnych turystów zostały przygotowane ścieżki piesze, dzięki którym można odbywać długie spacery po malowniczych miejscach. Również rowerzyści nie będą mogli narzekać na brak zajęcia, ponieważ z myślą o nich zostały wytyczone dwie ścieżki rowerowe – 35 i 64 – kilometrowe. Osoby preferujące zwiedzanie powinny koniecznie odwiedzić Muzeum Młynarstwa i Wsi, które powstało w budynku, w którym niegdyś znajdował się młyn. Stałe wystawy przybliżają zwiedzającym historię młynarstwa. Turyści po zwiedzeniu obiektu mogą zatrzymać się w kawiarence usytuowanej obok muzeum oraz kupić pamiątki w pobliskim sklepiku. Kolejnym miejscem, do którego warto zawitać jest cerkiew świętego Michała Archanioła. Powstała ona w 1847 roku, a jej historia jest dosyć burzliwa, bowiem w połowie XX wieku przez pewien czas pełniła funkcję kościoła katolickiego, a następnie służyła jako… magazyn. W 1985 roku cerkiew została oficjalnie przekazana grekokatolikom.

Nad Jezioro Solińskie

Obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w Ustrzykach Dolnych powinna być wycieczka nad Jezioro Solińskie. Dobrze będą się bawić amatorzy sportów wodnych, którzy mogą tam spróbować swoich sił w kajakach lub na desce surfingowej, ale także pozostała część rodziny, ponieważ można odbyć wycieczkę statkiem, czy też udać się na którąś z wysp leżących na jeziorze. Dla najmłodszych dużą atrakcją będzie na pewno możliwość popływania na rowerku wodnym.

Zakwaterowanie

Oczywiście podstawową kwestią przed wyjazdem na wypoczynek powinno być zorganizowanie bazy noclegowej (). W Ustrzykach Dolnych turyści mogą zatrzymać się w którymś z hoteli, pensjonatów, ośrodków wczasowych, lub po prostu w prywatnej kwaterze. Najlepszym pomysłem jest szukanie zakwaterowania przez Internet.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>