Walory turystyczne Wałbrzycha

Wałbrzych to nie tylko przemysłowy gigant, ale także bogata w walory turystyczno-wypoczynkowe miejscowość. Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą pogłosek o odnalezieniu legendarnego złotego pociągu, którym rzekomo hitlerowcy przewozili wartościowe towary zgrabione we Wrocławiu. Pogłoski ewidentnie bardzo pozytywnie wpłynęły na marketing i reklamę tego dolnośląskiego miasta na prawach powiatu. Turystyka w mieście jest ciągle na etapie rozwoju, jednak miasto jest już za sprawą wspomnianego pociągu, bardzo dobrze rozpoznawalne w całej Polsce.

Do walorów turystycznych Wałbrzycha, należy zaliczyć dużą ilość lasów, Góry Wałbrzyskie oraz wiele bardzo ciekawych atrakcji turystycznych. Do takich bezsprzecznie należą ogrody, zwane palmiarnią. Można w nich znaleźć wiele egzotycznych i rzadkich okazów, które można podziwiać i dowiedzieć się o nich nieco – pozycja obowiązkowa dla miłośników przyrody i nie tylko, gdyż jest to bardzo klimatyczne miejsce, warte odwiedzenia przez każdego. Za kolejną atrakcje turystyczną miasta, można uznać wałbrzyski rynek, który na przestrzeni lat, bardzo często się zmieniał oraz był przebudowywany. Swojego czasu rynek był nawet węzłem komunikacji miejskiej (w tym komunikacji tramwajowej). Ostatnia dokonana przebudowa odbyła się w 1996 roku.

Obecnie rynek jest ozdobnym bulwarem z dużą ilością knajp, kawiarni, pubów, barów, sklepów i ogródków piwnych. Wałbrzyski rynek otacza duża ilość zabytkowych kamienic, głównie z XVIII i XIX wieku. Rynek to miejsce, gdzie w przeszłości odbywały się cotygodniowe targi. Niegdyś w centrum znajdował się barokowy ratusz, jednak rozebrano go i wybudowano na placu magistrackim. Obecny ratusz jest stosunkowo młodą budowlą, jednak także zalicza się do zabytków i największych atrakcji turystycznych miejscowości ze względu na fakt, iż jest on według wielu osób najładniejszą budowlą miasta, konkurującą nawet z bajkowym Zamkiem Książ [zobacz w wikipedii]. Wałbrzych to miasto w którym jest bardzo wiele do zobaczenia. Jednodniowa wizyta z pewnością nie wystarczy. Wspomniane atrakcje to tylko mała część opcji oferowanych przez miasto, wobec tego przed wyjazdem do Wałbrzycha należy załatwić i zorganizować sprawy związane z pobytem i noclegiem w mieście [zobacz w meteorze]. Na całe szczęście Wałbrzych ma bardzo szeroko rozwiniętą bazę noclegową, która składa się z wielu mniejszych i większych hoteli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>