Wspomnienia z Łukęcina

Bałtyk to dla nas prawdziwa pasja i nie wyobrażamy sobie wakacji spędzanych w jakimkolwiek innym rejonie naszego kraju. Dla nas morze to rzecz idealna i basta, a wakacje bez plażowania się to wakacje stracone. Staramy się jednak każdego roku poznawać inny zakątek Bałtyku. Po kilkudniowym przekopywaniu internetu zdecydowaliśmy się wybrać do Łukęcina.

Łukęcin jest tak malutki, że na pierwszy rzut oka – jesteśmy bardzo nim zaskoczeni. Mieszka tutaj na co dzień tylko 146 mieszkańców. Mimo tego, baza noclegowa gwarantuje każdemu znalezienie dla siebie dobrych warunków na czas pobytu w kwestii zakwaterowania. Zarówno pod dachem, jak i na świeżym powietrzu. Noclegi w Łukęcinie (zobacz na serwisie meteor) nie są drogie, a do tego docenić można kompromis między ceną a jakością naszego zakwaterowania.

Gdzie dokładniej leży Łukęcin? Ta malutka osada położona jest w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim (zobacz na serwisie wikipedia). Być może właśnie ta lokalizacja przesądza o tym, że panują tutaj niesamowite warunki zdrowotne. Ciekawostką może być informacja, że jeszcze nie tak dawno temu polski rząd planował tutaj otworzyć zakłady lecznicze – i tym samym stworzyć z tej osady miejscowość uzdrowiskową, w której leczyć mogliby się pacjenci z dolegliwościami i chorobami układu krążenia czy oddechowego.

Niedaleko Łukęcina są większe miejscowości, takie jak Pobierowo czy Dziwnówek. Ponieważ okolica jest bogata w szlaki turystyczne, zarówno piesze, jak i rowerowe, wszędzie możemy z łatwością wybrać się na piechotę. My tak robiliśmy i musimy przyznać, że takie spacerki to prawdziwe błogosławieństwo, o ile nie jest zbyt upalnie. W Łukęcinie jest też stadnina koni, z której, po dobrze przeprowadzonych negocjacjach z jej właścicielami, można wypożyczyć konia i przejechać się po okolicy. Jest też tutaj pole golfowe. W międzyczasie i my z niego skorzystaliśmy. Udało nam się co nieco nauczyć.

Serdecznie polecamy Łukęcin każdemu, kto marzy o prawdziwym wypoczynku w świetnych okolicznościach przyrody.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>