Wycieczki z Kościeliska

Przez dekady polskie Tatry znajdowały się w cieniu popularności Alp. Uważaliśmy je za gorsze od zagranicznych gór i nie docenialiśmy naszych kurortów. Oczywiście za czasów PRL-u na próżno można było szukać podobieństw do luksusowych ośrodków wypoczynkowych, jednak przez lata Zakopane i okolice ewoluowały. Zrobiły to na tyle skutecznie, że dzisiaj wstydem jest nie zawitać do górskich miejscowości chociaż raz na jakiś czas. Dzisiejsi turyści z chęcią przyjeżdżają na weekend w polskie góry, aby przynajmniej przez moment wypocząć w pięknym otoczeniu i pooddychać świeżym powietrzem.

Natura to jednak nie jedyne, czym kuszą niewielkie, góralskie miejscowości. Ludzi z innych regionów kraju od lat fascynuje też folklor i góralska gościnność. Latem jest to świetna baza noclegowa do długich wycieczek oznakowanymi szklakami, a zimą przytulne noclegi w Kościelisku pozwalają wypocząć po codziennym szusowaniu po stokach. Narty są jednak sezonową atrakcją, dlatego latem wybieramy górskie wędrówki. W okresie wakacyjnym nawet pochmurna pogoda w Kościelisku nie będzie przeszkodą w przeżyciu wspaniałego dna. Otóż między miejscowościami jeżdżą malutkie autobusy mieszczące kilkanaście osób. Cena jest zależna od odległości do pokonania i nie obowiązują zniżki, jednak kierowcy zawiozą nas dokładnie w to miejsce, w które chcemy się wybrać. I tak z Kościeliska można dostać się do centrum Zakopanego, gdzie zwiedzimy zabytki takie jak wille należące do Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego czy Karola Szymanowskiego. Osoby zainteresowane historią naturalną oraz dawnym życiem mieszkańców powinny udać się do Muzeum Tatrzańskiego imienia Tytusa Chałubińskiego. Miejsce położone blisko Krupówek jest obiektem często odwiedzanym przez wycieczki szkolne i kolonie, dlatego należy liczyć się z obecnością dzieciaków, gdy zapragniemy udać się na zwiedzanie wystaw i eksponatów muzealnych. Wynajmując pokój w Kościelisku nie jesteśmy skazani jedynie na wędrówki po okolicznych terenach. Oczywiście są one malownicze i kuszą pięknymi widokami, jednak co zrozumiałe, każdy turysta będąc w polskich górach chce zobaczyć jak najwięcej. Dzięki doskonałej infrastrukturze i prywatnym sieciom busów, dojazdy między miejscowościami są naprawdę proste i dostępne dla każdego. A do tego nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy, ponieważ bilety są w dość przystępnej cenie, nawet dla turysty z niewielkim budżetem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>