Wyrusz do Mikoszewa

Po długich tygodniach pracy, życia w miejskim zgiełku, marzymy jedynie o zasłużonym wypoczynku w zacisznym miejscu. Szukamy spokoju, ukojenia skołatanych nerwów i zastanawiamy się, gdzie moglibyśmy wypocząć. Czy jesteśmy fanami rześkiego górskiego powietrza, czy też może tego świeżego, morskiego? Jeśli bliżej nam ku drugiej opcji, na mapie Polski istnieje fantastyczne miejsce, w którym możemy wypocząć. Jest to miejscowość w gminie Stegna, należąca do Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej – Mikoszewo. Czekają tam na nas wspaniałe krajobrazy, niespotykany mikroklimat, spacery po plaży w poszukiwaniu bursztynu. Istnieje możliwość plażowania w Mikoszewie, a także bardziej aktywne spędzanie czasu wolnego, jak np. sporty wodne: kajakarstwo, żeglarstwo, wędkarstwo.

Gmina ta bogata jest także w różnego rodzaju atrakcje turystyczne, zabytki. Są to między innymi domy drewniane z połowy XIX wieku, zapierająca dech w piersiach świątynia z roku 1683 z organami o wyjątkowym brzmieniu. W miejscowości Drewnica nieopodal Mikoszewa możemy zobaczyć „koźlak” wybudowany w 1718 roku. W pobliżu Mikoszewa znajduje się także rezerwat przyrody „Mewia Łacha”. Ale to nie koniec atrakcji, których możemy uświadczyć podczas pobytu w tym niezwykłym miejscu! Odbywają się tutaj liczne imprezy, festyny, koncerty, mecze piłki nożnej oraz piłki siatkowej, a także wydarzenia kulturalne. Możemy tu wziąć udział w Ogólnopolskim Zlocie Żeglarskim, Mistrzostwach Świata w Poławianiu Bursztynu czy też posłuchać muzyki podczas Międzynarodowego Festiwalu Organowego. A jeśli jesteśmy prawdziwymi entuzjastami bursztynu, z chęcią odwiedzimy Muzeum Bursztynnictwa.

Można by pomyśleć, że w miejscu oferującym tak liczne atrakcje, tak chętnie odwiedzanym przez turystów, może być trudno o nocleg. Nic bardziej mylnego! Mikoszewo posiada bogatą bazę noclegową. Skorzystać można z usług gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, wysokiej klasy hoteli, ośrodków wypoczynkowych, campingów (szukając noclegu, wpisz w internecie frazę: „noclegi Mikoszewo”). I to nie tylko w sezonie. O każdej porze roku możliwe jest znalezienie noclegu, który zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. Jeśli pragniemy wyciszenia, spokoju czy nawet aktywnego wypoczynku, Mikoszewo będzie dobrym wyborem. Odnajdziemy tam wszystko, czego potrzebuje człowiek na wakacjach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>