Z kart pamiętnika… Nałęczów

Nałęczów jest miasteczkiem, który można zwiedzić tylko i wyłącznie spacerem. Infrastruktura nie jest przygotowana do zwiedzania jakimkolwiek pojazdem, chyba że byłby to rower. Jednakże wszelkie związane z turystyką aspekty takie jak baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl/) czy największa atrakcje i ciekawe miejsca skumulowane są ze sobą i zagęszczone na odległości maksymalnie dwóch kilometrów. Po co więc angażować pojazd skoro możemy odbyć naprawdę przyjemny i efektywny spacer?

Biorąc pod uwagę same noclegi, ➦Nałęczów to głównie zbiór sanatoriów i uzdrowiskowych obiektów. Nie brakuje jednak małych hoteli i pensjonatów, które również skumulowane są blisko siebie. Są oczywiście wyjątki dla tych spragnionych odludzia i bliższego kontaktu z naturą, dlatego wiele noclegów znajduje się w pobliżu Parku Zdrojowego. Jednak o tym kiedy indziej. Teraz należy podkreślić co warto obejrzeć, aby nie marnować czasu i jednocześnie spędzić go aktywnie.

Przede wszystkim wycieczkę powinno rozpocząć się od Parku Zdrojowego, w którym zgromadzone są rzadkie gatunki roślin polskich i tych spoza naszego kontynentu. Trzeba również podkreślić, ze wiele z tych roślin może mieć nawet 200 lat. Nieopodal jest sławna Palmiarnia z Pijalnią Wód. Tu mamy już delikatny odcisk komercji. Aby napić się "darmowej" wody ze źródeł nałęczowskich i różnych jej rodzajów trzeba zapłacić za kubeczek 4 złote. Rzeczywiście darmowe, no w sumie woda jest za darmo – diabelski marketing. Jednak aby utrzymać urządzenia i obiekt trzeba wprowadzić przynajmniej minimalną opłatę.

W Pijalni znajdują się 3 kraniki, z których wypływa woda z innych źródeł, oczywiście są to prawdziwe głębinowe źródła. Wiele wód obecnych na rynku nie ma nic wspólnego z głębinowym wydobyciem. Jest to przeważnie zwykła woda "z kranu", do której dodawane są zawiązki mineralne. Jeżeli chodzi o wody ze źródeł nałęczowskich to są one w stu procentach autentyczne, dlatego też ludzie chwalą je za ich cenne lecznicze właściwości i naturalność.

Ciekawych miejsc w Nałęczowie jest kilka, nie można powiedzieć żeby była ich jakaś zatrważająca ilość, ale na weekend dla pary w zupełności wystarczy, tym bardziej dla chcącego odpocząć od miejskiego zgiełku singla. Nałęczów to miasto dla każdego, kto chce o siebie zadbać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>