Zieleniec – kompleks narciarski na Dolnym Śląsku

Zieleniec to bardzo nowoczesny i jeden z największych w Polsce kompleksów narciarskich. Niemal każdy zapalony narciarz słyszał o tamtejszej bazie narciarskiej Ski Arena. Ponad 22 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności i 24 wyciągi narciarskie, w tym kolej gondolowa, kanapowa i orczyki sprawia, że Zieleniec jest największym w Kotlinie Kołodziej centrum narciarskim. Niewiele miejsc w Polsce może się poszczycić podobnymi warunkami. Zamiast wyjeżdżać w Alpy lub do Czech, można szusować na stokach w Zieleńcu. Tutejszy kompleks może się poszczycić kilkoma unikalnymi rozwiązaniami – krzyżującymi się wyciągami narciarskimi. Poza Zieleńcem tylko w jednym miejscu w Polsce można zobaczyć „skrzyżowanie” kolei krzesełkowych. Pasażerowie 6 osobowego wyciągu Winterpol przejeżdżają nad narciarzami wjeżdżającymi na szczyt Gryglówki. Poza tym dwie nartostrady i dwa wyciągi krzesełkowe i wyciąg orczykowy prowadzą nad ulicą wiodąca z Dusznik-Zdrój do Międzylesia. Kompleks narciarski w Górach Orlickich to idealne miejsce dla wszystkich narciarzy. Szczytami prowadzą malownicze szlaki dla pasjonatów biegania na nartach. Wśród ponad 200 km tras każdy znajdzie coś dla siebie.

Po sezonie tymi samymi szlakami jeżdżą kolarze górscy i spacerują turyści. Na północnym zboczu masywu wiją się kilometry tras zjazdowych, które w sezonie są perfekcyjnie przygotowane (dośnieżane i ratrakowane). Część nartostrad jest oświetlona, więc możliwe jest zjeżdżanie do późnych godzin wieczornych. Wśród ponad 22 km tras każdy znajdzie odpowiednią trasę, dopasowaną do swoich umiejętności. Ponad 1/3 tras to nartostrady o profilu trudnym, pozostała część to stoki idealnie nadające się do nauki jazdy lub doskonalenia swoich umiejętności. W nauce pomogą instruktorzy kilku działających na terenie Ski Arena szkółek narciarskich. To co jest wielkim atutem ośrodka narciarskiego w Zieleńcu, to dbałość o komfort przyjeżdżających tu narciarzy. Wystarczy tylko jeden karnet Ski Pass, aby korzystać ze wszystkich 24 wyciągów i zjeżdżać wszystkimi dostępnymi trasami. Koszt przepustek zaczyna się od 50 zł.

Poza rozbudowaną infrastrukturą narciarską, Zieleniec posiada zróżnicowane zaplecze noclegowo-gastronomiczne. Wiele z obiektów oferuje swoim gościom tzw. Free Ski, czyli możliwość wykupienia noclegów z przepustkami na wyciągi za darmo (lub w cenie). Baza noclegowa wokół wyciągów jest ograniczona, mała ilość miejsc w stosunku do chętnych sprawia, że ciężko tu o noclegi. Zieleniec to jednak nie tylko stacja narciarska, ale i miasto – Duszniki-Zdrój. Tu o wiele łatwiej o wolny pokój w sezonie zimowym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>