Nie rozstajemy się z portalem randkowym

Plaga samotności zatacza coraz większe kręgi. Jest oczywiście randka online i wiele ludzi korzysta z odpowiednich serwisów dla samotnych. Portal randkowy każdego dnia kojarzy pary na całe życie.

Okazuje się jednak, że to miejsce wcale nie jest aż tak dla nas dobre, jak by się można było tego spodziewać. Sam w sobie serwis randkowy nie jest zły, wręcz przeciwnie, ale to my z niego nierzadko źle korzystamy.

Miraże i substytuty

Analiza ruchu na portalach randkowych pokazuje, że uśredniając pomiędzy serwisami różnego typu, aż 20% wszystkich kont to konta osób albo fikcyjnych, albo będących w stałych związkach. Takie osoby nie pomogą w walce z plagą samotności, a mogą tylko ją pogorszyć.

Bardzo źle się dzieje także w kwestii aktywnego poszukiwania partnerów i partnerek. Rośnie odsetek osób, które w ogóle nie planują rezygnować z portali randkowych.

Tak bardzo im się na nich podoba, że nie przenoszą swoich znajomości do realu, przez co odbierają sobie szansę na wyjście z prawdziwej samotności.

Znajomości internetowe są oczywiście bardzo ciekawe i przyjemne, ale jeśli mają się ograniczać tylko do wirtualnych pokojów dyskusyjnych, każda z nich wcześniej czy później się skończy. A nie o to tutaj chodzi.

Dodaj komentarz