Kantorom internetowym można zaufać

Zaufanie zawsze jest towarem deficytowym. Wolimy nim nie szafować i kiedy ktoś lub jakaś firma prosi nas o zaufanie, wolimy zawsze dokładnie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, zanim skorzystamy z oferty. Zwłaszcza jeśli to jest oferta niemal tak dobra, że nie może być prawdziwa. Idealnym przykładem takiej oferty jest pluskantor.pl, czyli serwis, w którym można wymieniać waluty online po zaskakująco dobrym kursie. Zamiast 10% prowizji, którą płaci się w kantorach, jest tu niecały 1% opłaty za skorzystanie z serwisu.

Brak czynników negatywnych

Pierwszy argument mówiący nam, że można spokojnie zaufać takim serwisom to brak czynników negatywnych. Internetowych kantorów wymiany walut jest cała masa, a jak do tej pory żaden z nich jeszcze nie przysporzył swoim klientom żadnych istotnych problemów. Nawet banki co jakiś czas potrafią wykręcić klientom niezłe numery, a kantory online nie robią tego. I wcale nie jest tak, że skala ich działania jest niewielka. Tego typu serwisy są w stanie przyciągać setki tysięcy ludzi. W 2017 roku szacuje się, że było to już około pół miliona.

Rzetelne firmy

Kantor online to firma, która praktycznie zawsze posiada wszystkie istotne certyfikaty jakości działania ze znanym certyfikatem Rzetelna Firma na czele. Uzyskanie takich certyfikatów nie jest proste, przez co ich obecność jest bardzo dobrym sygnałem, że kantor online jest po prostu godny zaufania.

Kontrola przepisów prawa

Nie należy odnosić wrażenia, że system kantorów online to Dziki Zachód, na którym co najwyżej możemy liczyć na przypadkowych szeryfów i opinie powtarzane w knajpach internetowych, czyli na forach. Kantory działające w sieci są elementem rodziny instytucji finansowych, która jak można się spodziewać, nie jest specjalnie wesoła czy zżyta.

Jest za to bardzo skrupulatna i organy nadzorcze w niej działające pilnują, by każdy podmiot był zawsze działał nie tylko w zgodzie z przepisami prawa, ale także respektował dobre praktyki dla firm z tego sektora. Wśród tych praktyk jest na przykład odpowiedni monitoring wewnętrzny jak również to, by wszystkie reklamacje klientów załatwiane były w sposób uczciwy oraz efektywny.

Kantory ciężko pracują na zaufanie

Warto podkreślić, że wysiłki kantorów w celu zdobycia zaufania są w pełni świadome i celowe. W tym biznesie zaufanie to absolutna konieczność i bez niego niemożliwe jest operowanie. Dlatego można być pewnym, że kantory nie zaryzykują swojej reputacji.