Czy Bitcoin może zastąpić karty kredytowe?

Rosnąca konkurencja w sektorze detalicznym – i możliwość, że cyfrowa waluta może pomóc kupcom obniżyć opłaty transakcyjne, zmniejszające marżę zysku – może skłonić ich do zastąpienia kart kredytowych bitcoinem. Dla odmiany, blockchain i kryptowaluty, zapewniają sposób na przesunięcie równowagi sił w stronę konsumentów. Kredyty z Blockchain są sprawiedliwsze i tańsze niż zadłużenie z tytułu kart kredytowych. A kiedy są wykorzystywane jako środek płatniczy, kryptowaluty oferują szereg korzyści w porównaniu z istniejącymi metodami. Cyfrowa natura oznacza, że są niemal bezpłatne i szybkie, aby je wysyłać na całym świecie; a podróżujący mogą korzystać z kart kryptowalut, aby zaoszczędzić nawet osiem procent na opłatach za wymianę podczas wydawania pieniędzy za granicą.

Karty kredytowe a blockchain

Karty kredytowe mogą zastąpić prostą weryfikacją portfela, którą można potwierdzić „za pomocą czegoś tak prostego, jak odcisk palca. Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego samego i podobnego zachowania w Apple Pay. Jest to o wiele bezpieczniejsze i wydajniejsze rozwiązanie, ponieważ umożliwiłoby sprzedawcom znacznie szybsze otrzymywanie płatności za towary i usługi. Jedyną blokadą, która staje się rzeczywistością, jest stabilność rynku kryptografii, która pojawi się w czasie, a liczba transakcji nadal rośnie. Internetowy kantor wymiany walut jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem.

To zła wiadomość dla firm takich jak Visa i MasterCard, które dominują w branży płatności kartą kredytową – oraz dla banków, które wydają te karty i podejmują własne cięcia.

Wymiana walut online jeszcze nigdy nie była tak szybka i prosta.

Ale to dobra wiadomość dla inwestorów Bitcoin, ponieważ podniesie ona wykładniczo wskaźniki adopcji dla codziennych transakcji i podwyższy jego cenę.

Nie wpadajmy w przesadny entuzjazm

Jednak entuzjaści bitcoinów powinni złagodzić swój zapał. Chociaż kupcy chętnie zastąpią karty kredytowe bitcoinem, kupujący z oczywistych powodów nie będą skłonni do rezygnacji z kart kredytowych. Kantor online jest coraz częściej lepszy niż stacjonarny. Karty kredytowe zmieniają kompromis między przyjemnościami zdobywania czegoś a bólem za nie; teraz odczuwamy przyjemność i odkładamy ból na później.

Płacenie za pomocą plastiku zasadniczo zmienia sposób wydawania pieniędzy, zmieniając rachunek naszych decyzji finansowych. Waluty online mają często bardzo dobre kursy. Kiedy kupujemy coś za gotówkę, zakup wiąże się z rzeczywistą stratą – twój portfel jest dosłownie lżejszy. Karty kredytowe sprawiają jednak, że transakcja jest abstrakcyjna, tak że nie odczuwa się wady wydatków.