Wpływ technologii na finanse

Rozwój Internetu przyczynił się do szeregu zmian, które pozwalają nam na polepszenie naszego życia. Dotyczy to praktycznie każdego jego aspektu, by tym samym było ono jeszcze bardziej przyjemniejsze jak i bezpieczniejsze. Doskonale widać to na przykładzie różnego rodzaju funduszy czy też pieniędzy, którymi obracamy.

W efekcie tego powstały na przykład kantory internetowe, pozwalające na bezpieczną wymianę gotówki na obcą walutę czy też portfele internetowe, na których możemy przechowywać nasze pieniądze, a co najważniejsze by jeszcze szybciej płacić za zakupy internetowe i tym samym szybciej je otrzymywać.

Jak działają portfele internetowe?

Portfele internetowe takie jak PayPal działają już od końcówki zeszłego wieku i od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem ludzi. Aktualnie portfele internetowe umożliwiają płatności między poszczególnymi instytucjami przy pomocy komputera podłączonego do internetu lub też poprzez odpowiednią aplikację mobilną. Co ciekawe w przypadku gdy działania te wykonujemy na terenie Polski, jesteśmy pozbawieni dodatkowej opłaty transakcyjnej z którymi często możemy się spotkać w przypadku przelewów lub też podczas płacenia kartą.

Takie rozwiązanie jesteś także o wiele bezpieczniejsze, gdyż na specjalnie zaprojektowanych serwerach gromadzone są dane i następnie są szyfrowane tak, by nikt nie mógł ich pozyskać i by nie trafiły one do rąk osób trzecich. Cały system działa przez 24 godziny na dobę, a szybkość przepływu pieniędzy jest nieporównywalnie wyższa w stosunku do rozwiązań bankowych.

Znaczenie portfeli internetowych

Platformy takie jak PayPal mają za zadanie ochronę kupujących i sprzedających, którzy korzystają z możliwości transakcji w internecie. Innymi słowy w wielu przypadkach możemy spotkać z sytuacją, gdy ktoś próbuje nas naciągnąć na pieniądze lub też po prostu zwlekać z zapłatą. W takich momentach portfele internetowe posiadają program ochrony kupujących i można wytoczyć sprawę drugiej osobie, która nam nie zapłaciła.

Sam serwis zajmuje się wtedy analizą kto zawinił i wymusza zapłatę od tej osoby, zwiększając tym samym bezpieczeństwo transakcji internetowych. Przelewy między dwoma takimi z portfelami są także bardzo szybko i natychmiastowo realizowane.  Wystarczy tylko wpisać odpowiedni adres e-mail, by zostały one wykonane, a tym samym by móc cieszyć się odpowiednią ilością pieniędzy na koncie.