Czym właściwie jest zauroczenie?

Zauroczenie, przypadłość młodzieży, która nie ma za wiele wspólnego ze sprawami dorosłych osób. Ale czy na pewno? Na portalach randkowych zauroczenie pojawia się bardzo często. Nawet wśród osób po pięćdziesiątce.

Wystarczy jedna randka internetowa, by stać się jego ofiarą. I bardzo dobrze, ponieważ jest to jedno z najprzyjemniejszych uczuć na świecie. Nie jest to jeszcze miłość, ale dla zauroczonej osoby nie ma różnicy. Ba, zauroczenie wydaje się tysiąc razy silniejsze.

Uważajmy na skutki zauroczenia

Zauroczenie to często pojawiająca się faza udanego związku, chociaż nie jest to uniwersalny element każdego związku. Zaczyna się bardzo niegroźnie, bo po prostu dużo myślimy o drugiej osobie, zaczynamy się denerwować, odliczamy czas od jej ostatniej wiadomości i przeliczamy, ile nam zostało do spotkania.

Dlaczego tak się ekscytujemy? Ponieważ nowo poznana osoba jest idealna! Nie ma żadnych wad i jest ucieleśnieniem wszystkiego, czego szukaliśmy w płci przeciwnej!

Czy takie osoby istnieją na portalach randkowych? Oczywiście, nie. Dlatego właśnie zauroczenie jest takie niebezpieczne, bo osoby idealne nie kłamią na randkach online, nie oszukują i nie wykorzystują. Tym realnym czasami się to może zdarzyć, a my jesteśmy zupełnie zaślepieni.

Dodaj komentarz